MEDYCYNA CHIŃSKA A SUPLEMENTY

Chińska medycyna ludowa liczy już ponad 5000 lat. Nie oznacza to bynajmniej, że jej skuteczność w dzisiejszych czasach jest mniejsza. Choć mamy do dyspozycji nowoczesne techniki leczenia, a medycyna konwencjonalna wciąż idzie do przodu, to w tym przypadku tradycja niejednokrotnie bierze górę nad nowoczesnością.
Istotą chińskiej medycyny ludowej jest holistyczne (całościowe) podejście do pacjenta. Co to oznacza? Otóż w praktyce znaczy to, iż celem prowadzonej terapii jest kompleksowe leczenie całego naszego organizmu, a nie tylko eliminacja jednego schorzenia czy dolegliwości. Warto w tym miejscu podkreślić, że chińska medycyna kładzie bardzo duży nacisk przede wszystkim na przywrócenie prawidłowego i zbalansowanego funkcjonowania organizmu oraz poszczególnych jego narządów, wzmocnienie odporności na choroby zakaźne, przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i energii życiowej. To właśnie dlatego jej stosowanie przynosi człowiekowi tak wiele korzyści.
W myśl medycyny chińskiej różne schorzenia mogą być leczone w ten sam sposób jeśli tylko mają takie same objawy. Nie musimy zatem udawać się do wielu specjalistów, którzy upatrują przyczyny problemu w zupełnie innych miejscach i tym samym przepisują nam różnego rodzaju medykamenty, które w rezultacie zamiast pomagać, jeszcze bardziej nam szkodzą. Z kolei medycyna tradycyjna bardzo często nastawiona jest jedynie na łagodzenie objawów towarzyszących danemu schorzeniu. Nie leczymy zatem przyczyny choroby, a jedynie pomagamy pacjentowi z nią żyć.